2016. április 26., kedd

Miképpen készítheti fel az iskola a tanulóit a folyamatosan változó jövőre?

Miképpen készítheti fel az iskola a tanulóit a folyamatosan változó jövőre?


A jövő bejósolhatatlan, ezért fontos, hogy az iskolának nem csak egy stabil tudást kell biztosítania a diákoknak, hanem magát a folyamatot is, hogy hogyan képesek ezt a tudást megszerezni. Ugyanis a jelenlegi tudásaink gyorsan elavulhatnak, így képesnek kell lennünk rá, hogy megszerezzük az új tudásokat, a megfelelő forrásokból. Hasznosabb, ha az iskolában tanultak nem (csak) a tananyagra és annak elsajátítására épülnek, hanem a kompetenciákat is fejlesztik.
Mindehhez hozzájárul a folyamatos önfejlődés. Ahogy a világ fejlődik, úgy kell nekünk is fejlődni, hogy ne váljunk mi is "elavulttá". Ennek érdekében meg kell tanítania az iskolának azt a tanulóknak, hogy hogyan képezzék önmagukat, képességeiket, készségeiket, kompetenciáikat. Valamint ahhoz, hogy fejlődhessünk rugalmasságra is szükségünk lehet.
Amellett, hogy az életben sokszor kell egyedül megállnunk helyünket, egyre többször találkozhatunk azzal, hogy szükségessé válik, hogy csapatjátékosként  is bizonyítsunk. Ha már iskolai környezetben megtanulnák a diákok, hogyan kell csoportban együtt dolgozniuk társaikkal, akkor a későbbiekben sokkal könnyebben boldogulhatnak.
Természetesen az, hogy a világ változik nem csak azt jelentheti, hogy alkalmazkodnunk kell hozzá, hanem az új eszközeit is felhasználhatjuk. Ugyanis a technológia fejlődése sok olyan eszközt adott nekünk, aminek megfelelő használata segítheti az oktatást. Valamint maguk a használatuk megtanulása is hasznos lehet a diákok számára, mivel a későbbiekben valószínűleg használni fogják őket.










Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése