Foglalkozásterv - Blogok
Kurzus: Informatika az oktatásban
|
2016. tavaszi félév
|
Tanulásszervező
programok:
|
Dátum: 2016.05.11.
Készítette: Kovács Kitti, Komjáthy Adrienn |
Célok:
-
A
hallgatók feltérképezhetik az online tanulásszervezés fontosságának szerepét
a mai oktatási rendszerben
-
A
hallgatók előzetes ismereteinek feltárása a blogok világáról, használatuk
gyakoriságáról, tudomást szereztek-e népszerű külföldi / hazai blogokról
-
A
blog elterjedésének, fogalmának bemutatása és típusainak ismertetése
-
A
blog egy konkrét fajtájával való megismerkedés, a podcast használata
Fejlesztendő IKT kompetenciák:
-
A
hallgatók betekintést nyerhetnek az információtárolás és bemutatás módszerébe
a blog, valamint a podcast alkalmazás segítségével.
-
A
hallgatók fejleszthetik kreatív, önálló gondolkodásukat, azáltal hogy, a
podcast szövegét minél izgalmasabbá és figyelemfelkeltőbbé tegyék.
-
A
hallgatók blog írás közben gyarapíthatják a tudástárukat a szövegszerkesztéssel
kapcsolatos e-Etikett szabályok ismeretével.
|
AZ ÓRA MENETE
|
SZERVEZÉSI MÓD, MÓDSZEREK
|
ESZKÖZÖK, PROGRAMOK
|
IDŐ
|
1. Ráhangolódás:
Szoktatok-e blogolni?
Ha igen, milyen gyakran?
Ha nem, miért nem használjátok?
Mi a véleményetek a blogok világáról?
Milyen népszerű hazai/ külföldi blogokat ismertek?
|
csoportos feladat
|
prezi/ppt
|
3 perc
|
2. Blog elméleti bemutatása + podcast gyors kipróbálása:
Rövid, lényegre törő előadás +
Pár szó felvétele, használatának
gyakorlati alkalmazása
|
frontális
|
prezi/ppt
|
7 perc
|
3. Feladat
A, Akik még nem készítették el a podcast
felvételt, ők írják meg vázlatszerűen a szövegüket, majd készítsetek róla
blog bejegyzést!
B, Akik már elkészítették, ők válasszanak ki egy blogtípust, amiről szívesen írnának és pár kérdésre válaszoljanak:
Miért
ezt a típust választottad?
Azon
belül milyen témáról írnál?
Milyen
módon tennéd figyelemfelkeltővé?
Fontos
lenne-e számodra a látogatók visszajelzése? Lehetővé tennél nekik felületet
ennek megjelenítésére?
Készítsetek
erről is blog bejegyzést!
|
kooperatív munka
|
prezi,
számítógépek, telefonok |
10 perc
|
4. Reflektálás: reflexió az órai munkára
Kinek, mi volt új / hasznos
ismeret a mai órán?
Mi tetszett a legjobban és a
legkevésbé?
Mit csinálnátok máshogy, ha
lehetne?
|
egyéni reflexiók
|
|
5 perc
|
Szakirodalmak:
Komenczi
Bertalan (2009): Elektronikus tanulási
környezetek. Gondolat, Budapest.
Ohler,
Jason B. (2010): Digital Community,
Digital Citizen. Corwin, London, United Kingdom.
Molnár
György (2014): Az új média digitális,
időszerű, tartalmi kérdései. In: Oktatás-Informatika, 2. sz.
Habók
Lilla, Czirfusz Dóra (2013): Információcsere
a digitális korban – a kommunikáció modellje, eszközei és kommunikációs
helyzetek a digitális térben. In: Oktatás-informatika 1-2. sz.
Ollé
János, Papp-Danka Adrienn, Lévai Dóra, Tóth-Mózer Szilvia, Virányi Anita
(2013): Oktatásinformatikai módszerek.
Tanítás és tanulás az információs társadalomban. ELTE Eötvös kiadó,
Budapest.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése